  • HF625/20SF-100M
HF625/20SF-100M
advertisement
Manufacturer No:
HF625/20SF-100M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-HF625/20SF-100M
Package:
Datasheet:
HF625/20SF-100M
Description:
CBL RIBN 20COND 0.039 GRAY 100M
Step5Bar-code shipping tag
HF625/20SF-100M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Insulation Material
    PO
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyolefin (PO)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Series
    HF625
  • Feature
    Zippable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Grey
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Conductors
    20
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Jacket Color
    Gray
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Ribbon Width
    0.787 20.00mm
  • First Conductor Mark
    Red
  • Length
    328.1' 100.00m
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm