  • HF625/36SF-100M
HF625/36SF-100M
advertisement
Manufacturer No:
HF625/36SF-100M
HK JDW NO:
2-HF625/36SF-100M
Package:
Datasheet:
HF625/36SF-100M
Description:
CBL RIBN 36COND 0.039 GRAY 100M
Step5Bar-code shipping tag
HF625/36SF-100M
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Number of Conductors
    36
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Conductor Strand
    7 Strands / 36 AWG
  • Ribbon Width
    1.417 35.99mm
  • Length
    328.1' 100.00m
  • Ribbon Thickness
    0.035 0.89mm