  • HJ2-L-AC200V-R
HJ2-L-AC200V-R
advertisement
Manufacturer No:
HJ2-L-AC200V-R
HK JDW NO:
590-HJ2-L-AC200V-R
Package:
Datasheet:
HJ2-L-AC200V-R
Step5Bar-code shipping tag
HJ2-L-AC200V-R
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    COIL OPERATE VOLTAGE(AC): 160 V, COIL RELEASE VOLTAGE(AC): 60 V
  • Body Length or Diameter
    28mm
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Body Breadth
    21.5 mm
  • Physical Dimension
    28mm x 21.5mm x 40mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Contact Current(DC)-Max
    7A
  • Contact Voltage(DC)-Max
    125V
  • Contact Current(AC)-Max
    7A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    7A@250VAC
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    7A@125VDC
  • Coil Power
    1500mW
  • Contact Voltage(AC)-Max
    250V
  • Coil/Input Supply Type
    AC
  • Relay Function
    DPDT
  • Coil Current(AC)-Max
    0.007A
  • Coil Voltage(AC)-Max
    200V
  • Body Height
    40mm