  • HK16086N8K-T
HK16086N8K-T
advertisement
Manufacturer No:
HK16086N8K-T
HK JDW NO:
782-HK16086N8K-T
Datasheet:
HK16086N8K-T
Description:
Quantity:
In Stock : 1948
Step5Bar-code shipping tag
HK16086N8K-T
    10
  • Special Feature
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    WRAPAROUND
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Inductor Application
    FILTER CHOKE
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz