  • HMA2701R3V
HMA2701R3V
advertisement
Manufacturer No:
HMA2701R3V
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-HMA2701R3V
Package:
4-SMD, Gull Wing
Datasheet:
HMA2701R3V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HMA2701R3V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Gull Wing
  • Supplier Device Package
    4-SMD
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Isolation
    3750Vrms
  • Output Type
    Transistor
  • Number of Channels
    1
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.3V Max
  • Input Type
    DC
  • Rise / Fall Time (Typ)
    3μs 3μs
  • Current - Output / Channel
    80mA
  • Voltage - Output (Max)
    40V
  • Current - DC Forward (If) (Max)
    50mA
  • Current Transfer Ratio (Min)
    50% @ 5mA
  • Current Transfer Ratio (Max)
    300% @ 5mA
  • Vce Saturation (Max)
    300mV