  • HMLB25201T-1R0MSR
HMLB25201T-1R0MSR
advertisement
Manufacturer No:
HMLB25201T-1R0MSR
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
HK JDW NO:
216-HMLB25201T-1R0MSR
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 9727
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HMLB25201T-1R0MSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HMLB25201T
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    3.4A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    3.35A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm