  • HP30E30561M--
HP30E30561M--
advertisement
Manufacturer No:
HP30E30561M--
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-HP30E30561M--
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
560pF Ceramic Capacitor 20% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
HP30E30561M--
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FERRULE
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLATGE: 20000V
  • Capacitance
    560pF
  • Packing Method
    BULK
  • Temperature Characteristics Code
    N4700
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    30000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    20000V
  • Diameter
    28mm
  • Height
    20mm
  • Length
    26mm