  • HPD075WP50238AX1
HPD075WP50238AX1
advertisement
Manufacturer No:
HPD075WP50238AX1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-HPD075WP50238AX1
Package:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet:
HPD075WP50238AX1
Description:
HPD 5000pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U 2.953Dia 75.00mm -25°C~85°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
HPD075WP50238AX1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Requires Holder
  • Package / Case
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HPD
  • Size / Dimension
    2.953Dia 75.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    20000V 20kV
  • Capacitance
    5000pF
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm