  • HPZ050BC60291BE1
HPZ050BC60291BE1
advertisement
Manufacturer No:
HPZ050BC60291BE1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-HPZ050BC60291BE1
Package:
Datasheet:
Description:
HPZ 6000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor -20% +50% High Voltage
Step5Bar-code shipping tag
HPZ050BC60291BE1
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HPZ
  • Tolerance
    -20% +50%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    6000pF