  • HPZ060WP20238AX1
HPZ060WP20238AX1
advertisement
Manufacturer No:
HPZ060WP20238AX1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-HPZ060WP20238AX1
Package:
Datasheet:
HPZ060WP20238AX1
Description:
HPZ 2000pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±20% High Voltage
Step5Bar-code shipping tag
HPZ060WP20238AX1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HPZ
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    20000V 20kV
  • Capacitance
    2000pF