  • HQCCWM3R9BAH6A
HQCCWM3R9BAH6A
advertisement
Manufacturer No:
HQCCWM3R9BAH6A
HK JDW NO:
66-HQCCWM3R9BAH6A
Package:
2325 (5864 Metric)
Datasheet:
HQCCWM3R9BAH6A
Description:
Hi-Q® 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF P90 0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage Surface Mount, MLCC 2325 (5864 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HQCCWM3R9BAH6A
  • Package / Case
    2325 (5864 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.230Lx0.250W 5.84mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Case Code (Metric)
    5864
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.145 3.68mm
  • Thickness
    3.683mm