  • HQCE7M512GAH6A
HQCE7M512GAH6A
advertisement
Manufacturer No:
HQCE7M512GAH6A
HK JDW NO:
66-HQCE7M512GAH6A
Package:
3838 (9797 Metric)
Datasheet:
HQCE7M512GAH6A
Description:
Hi-Q® 5100pF Ceramic Capacitor ±2% P90 0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, High Voltage Surface Mount, MLCC 3838 (9797 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HQCE7M512GAH6A
  • Package / Case
    3838 (9797 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.380Lx0.380W 9.65mmx9.65mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Capacitance
    5100pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
    9797
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.170 4.32mm
  • Thickness
    4.318mm