  • HR-3U-2500
HR-3U-2500
advertisement
Manufacturer No:
HR-3U-2500
HK JDW NO:
301-HR-3U-2500
Package:
Datasheet:
HR-3U-2500
Description:
BATTERY NIMH 1.2V 2.3AH AA
Step5Bar-code shipping tag
HR-3U-2500
  • Capacity
    2.3Ah
  • Discharge Rate
    460mA
  • Standard Charge Current
    250mA
  • Standard Charge Time
    16Hrs
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    30.39g
  • Published
    2010
  • Series
    TWICELL
  • Size / Dimension
    0.57Dia x 1.98 H 14.4mmx50.4mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    1.2V