  • HR0022VR10238AX1
HR0022VR10238AX1
advertisement
Manufacturer No:
HR0022VR10238AX1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-HR0022VR10238AX1
Package:
Button
Datasheet:
HR0022VR10238AX1
Description:
HR22 1000pF 2800V 2.8kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.866Dia 22.00mm -55°C~100°C High Voltage Screw Mount Button
Step5Bar-code shipping tag
HR0022VR10238AX1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Screw Mount
  • Package / Case
    Button
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HR22
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2800V 2.8kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm