  • HR0022VR30291BB1
HR0022VR30291BB1
advertisement
Manufacturer No:
HR0022VR30291BB1
HK JDW NO:
878-HR0022VR30291BB1
Datasheet:
HR0022VR30291BB1
Description:
HR22 3000pF 2800V 2.8kV Ceramic Capacitor -20% +50% Y5U E 0.866Dia 22.00mm -55°C~100°C High Voltage Screw Mount Button
Step5Bar-code shipping tag
HR0022VR30291BB1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    HR22
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    -20% +50%
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2800V 2.8kV
  • Capacitance
    3000pF
  • Dielectric
    Y5U
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm