  • HR33-12-B1-V0
HR33-12-B1-V0
advertisement
Manufacturer No:
HR33-12-B1-V0
Manufacturer:
B B Battery
HK JDW NO:
82-HR33-12-B1-V0
Package:
Datasheet:
HR33-12-B1-V0
Description:
BATTERY LEAD ACID 12V 31AH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HR33-12-B1-V0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    10000g
  • Series
    HR
  • Size / Dimension
    6.95Lx6.59W x 4.98 H 176.5mmx167.5mmx126.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    12V
  • Termination Style
    Nut and Bolt, M5
  • Shelf Life
    12 Months
  • Battery Chemistry
    Sealed Lead Acid (SLA)
  • Capacity
    31Ah
  • Discharge Rate
    10Hr
  • Height
    126.492mm
  • Length
    176.53mm
  • Width
    167.386mm