  • HS14F10BS
HS14F10BS
advertisement
Manufacturer No:
HS14F10BS
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-HS14F10BS
Package:
Datasheet:
HS14F10BS
Description:
10KVA 190/ /440-110/220 50/60
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HS14F10BS
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HS14F10BS.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Brackets
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    79.378665kg
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Laminated Core
  • Power Rating
    10kW
  • Current Rating
    90.9A
  • Frequency
    50Hz
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Power - Max
    10000VA
  • Primary Winding(s)
    Dual, Multiple Taps
  • Center Tap
    No
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    90.9A
  • Height
    431.8mm
  • Length
    228.6mm
  • Width
    355.6mm