  • HSM5-9.5-28-2
HSM5-9.5-28-2
advertisement
Manufacturer No:
HSM5-9.5-28-2
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-HSM5-9.5-28-2
Package:
Datasheet:
HSM5-9.5-28-2
Step5Bar-code shipping tag
HSM5-9.5-28-2
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Material
    Nylon, Brass Insert
  • Series
    HSM
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Male, Female
  • Screw Thread
    M5
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    37.9984mm
  • Length - Overall
    1.496 38.00mm
  • Diameter - Outside
    0.374 (9.50mm) Hex
  • Between Board Height
    1.102 28.00mm