  • HSM536-18.4320
HSM536-18.4320
advertisement
Manufacturer No:
HSM536-18.4320
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-HSM536-18.4320
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
HSM536-18.4320
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    HSM536
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.250W 11.05mmx6.35mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA
  • Max Supply Current
    20mA
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Height
    2.667mm
  • Height Seated (Max)
    0.105 2.67mm
  • Length
    11.049mm
  • Width
    6.35mm