  • HSM613-024.576M
HSM613-024.576M
advertisement
Manufacturer No:
HSM613-024.576M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-HSM613-024.576M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 3079
Step5Bar-code shipping tag
HSM613-024.576M
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HSM6
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.197W 7.50mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.0mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • Rise Time-Max
    4ns
  • Fall Time-Max
    4ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Max Supply Current
    15mA
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm