  • HSM92-044.2368M
HSM92-044.2368M
advertisement
Manufacturer No:
HSM92-044.2368M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-HSM92-044.2368M
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
HSM92-044.2368M
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    HSM9
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.197W 7.50mmx5.00mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    44.2368MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Max Supply Current
    45mA
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    5.0038mm