  • HSM93-010.0M
HSM93-010.0M
advertisement
Manufacturer No:
HSM93-010.0M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-HSM93-010.0M
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
HSM93-010.0M
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    HSM9
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.197W 7.50mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    7.5mm x 5.0mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Rise Time-Max
    6ns
  • Fall Time-Max
    6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    27mA
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm