  • HSP43124SC-45Z
HSP43124SC-45Z
advertisement
Manufacturer No:
HSP43124SC-45Z
HK JDW NO:
391-HSP43124SC-45Z
Package:
SOIC
Datasheet:
HSP43124SC-45Z
Description:
Active Active Filters Active 28 RoHS Compliant DUAL
Purchasing and Inquiry
HSP43124SC-45Z Overview
This product comes in the form of a SOIC package.Total pin count is 28.Reflow reaches a peak temperature of 260.There is always a source of 5V being used to power the component at all times.5.25V is the point where the maximum supply voltage (Vsup) can be reached.Operating it should cause 0°C to be warmer than when not operating it.The current maximum working temperature is 70°C.Device 5V has 5V supplies.The device has a number of 28 terminals.Supply voltage, Vsup, must be higher than 4.75V.This is one of a number of Surface Mount mount packages that are included with the package.Active-type is the part.In a sense, it is a subclass of DSP Peripherals.
HSP43124SC-45Z Features
Supply voltage of 5V
Maximum operating temperature of 70°C
Mount of Surface Mount
HSP43124SC-45Z Applications
  • Quadrature, Complex Flterlng
  • Echo Cancellation
  • Radar/Sonar
  • Single-Ended to Differential Conversion/Amplification
  • Adaptive digital filters
  • Processing
  • 1-D and 2-D FIR Filters
  • Chrominance bandwidth limiter
  • One- and two-dimensional image processing
  • Image Processing
Step5Bar-code shipping tag
HSP43124SC-45Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOIC
  • Published
    1999
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    28
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Type
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    DSP Peripherals
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    28
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G28
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    45MHz
  • Supply Current-Max
    203mA
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
    YES
  • External Data Bus Width
    1
  • Output Data Bus Width
    1
  • Height Seated (Max)
    2.65mm
  • Length
    17.9mm
  • Width
    7.5mm