  • HSZ152KAQBF0KR
HSZ152KAQBF0KR
advertisement
Manufacturer No:
HSZ152KAQBF0KR
HK JDW NO:
886-HSZ152KAQBF0KR
Datasheet:
HSZ152KAQBF0KR
Description:
HS 1500pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5T 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HSZ152KAQBF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1500pF
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm