  • HSZ221KAQBRBKR
HSZ221KAQBRBKR
advertisement
Manufacturer No:
HSZ221KAQBRBKR
HK JDW NO:
886-HSZ221KAQBRBKR
Datasheet:
HSZ221KAQBRBKR
Description:
HS 220pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5T 0.236Dia 6.00mm -40°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HSZ221KAQBRBKR
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5T
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    2412
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    6mm