  • HSZ681MAQBF0KR
HSZ681MAQBF0KR
advertisement
Manufacturer No:
HSZ681MAQBF0KR
HK JDW NO:
886-HSZ681MAQBF0KR
Datasheet:
HSZ681MAQBF0KR
Description:
HS 680pF 500V Ceramic Capacitor ±20% Y5T 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HSZ681MAQBF0KR
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5T
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    680pF
  • Depth
    3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    K2000
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm