  • HTAT-4/1-0-35MM
HTAT-4/1-0-35MM
advertisement
Manufacturer No:
HTAT-4/1-0-35MM
HK JDW NO:
798-HTAT-4/1-0-35MM
Package:
Datasheet:
HTAT-4/1-0-35MM
Description:
HEATSHRINK 0.157" X 0.114' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HTAT-4/1-0-35MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    HTAT
  • Feature
    Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Semi-Flexible
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • ELV
    Compliant
  • Shrinkage Ratio
    4 to 1
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    0.114' 35.00mm 1.37
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.157 (3.99mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.039 (0.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.039 0.99mm