  • HV1812Y471MXVARHV
HV1812Y471MXVARHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1812Y471MXVARHV
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-HV1812Y471MXVARHV
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
HV1812Y471MXVARHV
Description:
HV 470pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1812Y471MXVARHV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HV
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm