  • HV1825Y391JXMATHV
HV1825Y391JXMATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1825Y391JXMATHV
HK JDW NO:
877-HV1825Y391JXMATHV
Datasheet:
HV1825Y391JXMATHV
Description:
HV 390pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1825Y391JXMATHV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm