  • HV2220Y391JXMATHV
HV2220Y391JXMATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV2220Y391JXMATHV
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-HV2220Y391JXMATHV
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
HV2220Y391JXMATHV
Description:
HV 390pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV2220Y391JXMATHV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C