  • HV2225Y222KXVATHV
HV2225Y222KXVATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV2225Y222KXVATHV
HK JDW NO:
877-HV2225Y222KXVATHV
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
HV2225Y222KXVATHV
Description:
HV 2200pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV2225Y222KXVATHV
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HV
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm