  • HV2225Y272KX6ATHV
HV2225Y272KX6ATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV2225Y272KX6ATHV
HK JDW NO:
877-HV2225Y272KX6ATHV
Description:
HV 2700pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Quantity:
In Stock : 4652
Step5Bar-code shipping tag
HV2225Y272KX6ATHV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm