  • HV2225Y821KXMATHV
HV2225Y821KXMATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV2225Y821KXMATHV
HK JDW NO:
877-HV2225Y821KXMATHV
Datasheet:
HV2225Y821KXMATHV
Description:
HV 820pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV2225Y821KXMATHV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm