  • HV731JTTD3403F
HV731JTTD3403F
advertisement
Manufacturer No:
HV731JTTD3403F
HK JDW NO:
430-HV731JTTD3403F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
HV731JTTD3403F
Description:
HV73 Series, Thick Film, 340kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HV731JTTD3403F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HV73
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    340kOhm