  • HV732ATTD754G
HV732ATTD754G
advertisement
Manufacturer No:
HV732ATTD754G
HK JDW NO:
430-HV732ATTD754G
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HV732ATTD754G
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 750kOhm, 0.125W 1/8W, ±2%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732ATTD754G
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm