  • HV732BTTD1604F
HV732BTTD1604F
advertisement
Manufacturer No:
HV732BTTD1604F
HK JDW NO:
430-HV732BTTD1604F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HV732BTTD1604F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 1.6MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732BTTD1604F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.6MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm