  • HV732BTTD2674F
HV732BTTD2674F
advertisement
Manufacturer No:
HV732BTTD2674F
HK JDW NO:
430-HV732BTTD2674F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HV732BTTD2674F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 2.67MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732BTTD2674F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.67MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    800V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm