  • HV732BTTD2874F
HV732BTTD2874F
advertisement
Manufacturer No:
HV732BTTD2874F
HK JDW NO:
430-HV732BTTD2874F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HV732BTTD2874F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 2.87MOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732BTTD2874F
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.87MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    800V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm