  • HV732HTTE304G
HV732HTTE304G
advertisement
Manufacturer No:
HV732HTTE304G
HK JDW NO:
430-HV732HTTE304G
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
HV732HTTE304G
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 300kOhm, 0.5W 1/2W, ±2%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732HTTE304G
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    300kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm