  • HV732HTTE3483D
HV732HTTE3483D
advertisement
Manufacturer No:
HV732HTTE3483D
HK JDW NO:
430-HV732HTTE3483D
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
HV732HTTE3483D
Description:
HV73 Series, Thick Film, 348kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732HTTE3483D
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    348kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm