  • HV733ATTE335J
HV733ATTE335J
advertisement
Manufacturer No:
HV733ATTE335J
HK JDW NO:
430-HV733ATTE335J
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
HV733ATTE335J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 3.3MOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV733ATTE335J
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.3MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    3kV
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm