  • HW1P-2FQD-R-24V
HW1P-2FQD-R-24V
advertisement
Manufacturer No:
HW1P-2FQD-R-24V
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-HW1P-2FQD-R-24V
Package:
Datasheet:
HW1P-2FQD-R-24V
Description:
LED PANEL INDICATOR RED 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HW1P-2FQD-R-24V
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2005
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating
    11mA
  • Voltage - Rated AC
    24V
  • Approval Agency
    CE, CSA, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Forward Current
    11mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Forward Voltage
    24V
  • Lens Color
    Red
  • Height
    44.704mm
  • Length
    51.7mm