  • HWM2424U11BK
HWM2424U11BK
advertisement
Manufacturer No:
HWM2424U11BK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-HWM2424U11BK
Package:
Datasheet:
HWM2424U11BK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWM2424U11BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Material
    Metal, Steel
  • Weight
    130lbs 59kg
  • Mounting Rails
    One Pair
  • Published
    2015
  • Series
    HWM
  • Feature
    Cable Entry Systems, Wall Mount
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Equipment Cabinet
  • Color
    Black
  • Style
    Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
  • Ventilation
    Sides, Top, Door
  • Dimensions - Overall
    16.693 L x 24.685 W x 48.740 H (424.00mm x 627.00mm x 1238.00mm)
  • Door
    Glass (Front), Steel (Rear)
  • Number of Units
    24U
  • Dimensions - Panel
    11.000 L x 19.000 W x 42.000 H (279.40mm x 482.60mm x 1066.80mm)