  • HWZT-10.00MD
HWZT-10.00MD
advertisement
Manufacturer No:
HWZT-10.00MD
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-HWZT-10.00MD
Package:
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Datasheet:
HWZT-10.00MD
Description:
CERAMIC RES 10.0000MHZ T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HWZT-10.00MD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HWZT
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.197W 10.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Ceramic
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Load Capacitance
    30pF
  • Impedance
    30Ohms
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.394 10.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm