  • HZ0805D152R-10
HZ0805D152R-10
advertisement
Manufacturer No:
HZ0805D152R-10
HK JDW NO:
449-HZ0805D152R-10
Datasheet:
HZ0805D152R-10
Description:
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HZ0805D152R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    111.130131mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1.5kOhm @ 100MHz
  • Height
    1.0922mm