  • HZ1206E601R-00
HZ1206E601R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ1206E601R-00
HK JDW NO:
449-HZ1206E601R-00
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HZ1206E601R-00
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HZ1206E601R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz