  • IA08BLF15NCM5
IA08BLF15NCM5
advertisement
Manufacturer No:
IA08BLF15NCM5
HK JDW NO:
144-IA08BLF15NCM5
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M8 IA Series Stainless Steel Connector Cylinder, Threaded - M8
Step5Bar-code shipping tag
IA08BLF15NCM5
    Select All
  • Housing Material
    Metal
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Ingress Protection
    IP67, NEMA 1,3,4,6,13
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.059 (1.5mm)
  • Response Frequency
    2kHz