  • IA30FSN15NO
IA30FSN15NO
advertisement
Manufacturer No:
IA30FSN15NO
HK JDW NO:
144-IA30FSN15NO
Datasheet:
IA30FSN15NO
Description:
10V~30V Inductive Cylinder, Threaded - M30 IA Series Diecast Metal Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
IA30FSN15NO Overview
IA30FSN15NO Features
IA Series
Operating Temperature: -25°C~70°C TA
Sensing Distance: 0.591 (15mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 1kHz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
IA30FSN15NO Applications
There are a lot of Carlo Gavazzi Inc. IA30FSN15NO Proximity Sensors applications.
  • TV
  • Automatic faucet
  • Detect position
  • PC monitors
  • Parking
  • Non-ferrous objects detection
  • Plastic object detection
  • Measurement of speed, direction rotation
  • Count different applications
  • Counter System
Step5Bar-code shipping tag
IA30FSN15NO
  • Housing Material
    Metal
  • Material - Body
    Diecast Metal
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
    LED
  • Response Frequency
    1kHz