  • IB048E096T48N1-CB
IB048E096T48N1-CB
advertisement
Manufacturer No:
IB048E096T48N1-CB
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-IB048E096T48N1-CB
Package:
Datasheet:
IB048E096T48N1-CB
Description:
EVAL BOARD FOR VI BRICK IBC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IB048E096T48N1-CB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Series
    VI Brick® IBC
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    38V~55V
  • Current - Output
    48A
  • Voltage - Output
    9.6V
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Utilized IC / Part
    IB048E096T48N1
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    500W