  • IB050Q120T53N1-CB
IB050Q120T53N1-CB
advertisement
Manufacturer No:
IB050Q120T53N1-CB
Manufacturer:
Vicor Corporation
HK JDW NO:
834-IB050Q120T53N1-CB
Package:
Datasheet:
Description:
1/4 BRICK IBC 36-60VIN 53A EVAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IB050Q120T53N1-CB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Series
    VI Brick® IBC
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    36V~60V
  • Current - Output
    53A
  • Voltage - Output
    12V
  • Frequency - Switching
    1MHz
  • Utilized IC / Part
    IB050Q120T53
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    650W